Arvutiabi tarkvara juurutamine

oktoober 2014 - jaanuar 2015

Meeldiv kogemus oli, et projekti töö sujus ühtse IT meeskonnana. Ei tekkinud tunnet, et oleme töö väljast tellinud. Reimo Salumets, IT juht.

Kirjeldus

Tallinna Sadam soovis abi IT helpdesk tarkvara ServiceDesk Plus kasutusele võtmisega.

Projekti eel kaardistas HLP helpdesk tarkvara vajadused, mille tulemusena hangiti ServiceDesk Plus. ServiceDesk Plus võimaldab elegantselt sisestada ja hallata igapäevaseid arvutiabi teeninduspalveid ning nendega seotud infovarasid.

Projekti alguses selgitas HLP analüütik välja vajalikud moodulid ning nõustas rakenduse paigaldamisel ja seadistamisel. Juurutamise käigus täpsustusid IT osakonna tööprotsessid ja protseduurid. Süsteemi efektiivseks kasutamiseks kirjeldas konsultant teenuspalvete ja infovarade haldamise reeglid, mis jõudsid mõnusalt loetavatesse kasutusjuhenditesse.

ServiceDesk Plus on karbitoode, mida arendab USA juurtega ManageEngine. Kuna tarkvaral puudub Eestis esindaja, siis oli vaja probleemide lahendamiseks suhtelda Indias asuvate kasutajatoespetsialistidega, mis osutus mõnel juhul tõsiseks väljakutseks. Lõpuks said siiski probleemid lahendatud ja uus helpdesk tarkvara Tallinna Sadamas kasutusele võetud. Siim Jalakas, konsultant.

Tulemid

  1. Dokumenteeritud seadistused
  2. Kasutusjuhendid
  3. Toimiv tarkvara

 

31.01.2015