Erkki Leego

Erkki Leego
Olen üle 20 aasta aidanud õigel informatsioonil jõuda õigel ajal õiges kohas õige inimeseni.

Eesti taasiseseisvumisele järgnenud demokraatliku ja moodsa ühiskonna rajamistöödel lõin kaasa Tartu Ülikooli, Vabariigi Presidendi Kantselei ja Riigikogu Kantselei ridades.

Suure kogemuse, teiselaadse andmetöötluse tunnetuse ja vastutustunde andis Tartu Ülikooli Kliinikumi informaatikateenistuse juhtimine. Ööpäevaringne tegevus, 80 meditsiinieriala erinevad vajadused, ligi 20 suurt infosüsteemi rakendust ja kõrged turvalisuse nõuded tõid kaasa väga põnevaid strateegilisi ja taktikalisi väljakutseid.

Alates 2005. a. olen põnevusega avastanud uusi tegevusvaldkondi ja infotöötluse eripärasid Leego Hansson juhtivpartneri ja eksperdina. Leego Hansson võlu minu jaoks on üksteist poolelt sõnalt mõistev ekspertide meeskond, kellega võib julgelt luurele minna ja tööde mitmekülgsus – palju uusi ettevõtteid, inimesi, olukordi ja vajadusi. Vähemal või suuremal määral oleme osalenud ligi 100 ettevõtte arengus.

Akadeemilist haridust iseloomustavad  informaatika magistrikraad ja informaatikaõpetaja kutse Tartu Ülikoolist. Õpingute käigus täiendasin ennast Århusi, Barcelona ja Saarlandi ülikoolides. Õpetamise närvi hoiab erksana „IT strateegilise juhtimise“ loengusari Tartu Ülikoolis.

Avalike ettekannete põhiteemad on olnud IT juhtimine, andmekaitse, personaalne meditsiin ja haridus. Olen koostanud IT juhtimise kogumiku üldhariduskoolidele ja peatoimetanud Äripäeva IT juhtimise käsiraamatut.

Organisatsiooniliselt olen seotud Eesti Üliõpilaste Seltsi ja Rotary Tartu Toome klubiga.

Mulle meeldivad sportlikud tegevused, reisimine, tehnoloogia, kino ja teater. Viimaste aastate uus hobi on sukeldumine.

Minu vahvasse peresse kuuluvad abikaasa Merike, poeg Steven ja tütar Stella.

Curriculum vitae