Helpdeski tarkvara vajaduste kaardistamine

juuni 2014 - juuli 2014

Meeldiv kogemus oli, et projekti töö sujus ühtse IT meeskonnana. Ei tekkinud tunnet, et oleme töö väljast tellinud. Reimo Salumets, IT juht.

Kirjeldus

Tallinna Sadam soovis hankida IT helpdesk tarkvara, et tagada IT osakonna tööde efektiivne korraldamine.

Tallinna Sadamas on ligikaudu 400 töötajat ning 1000 seadet. IT helpdesk tarkvara kasutusele võtmine oli vajalik selleks, et saada ülevaadet sadama IT osakonna üldisest seisust, töödest ja töökoormusest.

HLP konsultant analüüsis Tallinna Sadama IT osakonna ja arvutiabi töökorraldust ning viis läbi küsitlused IT osakonna töötajatega. Kasutajatel oli hulk eriilmelisi soove ja nende rägastikus ühise tee leidmine oli vahva väljakutse.

HLP analüütik kirjeldas vajadused tarkvarale ja võrdles neid turul olevate lahenduste vastu. Võrdluse põhjal tegi konsultant ettepanekud sobivaima lahenduse hankimiseks. Valminud lähteülesande põhjal tegi Tallinna Sadam tarkvara valiku ja algatas juurutusprotsessi.

IT helpdeski lahenduste turg on tõeliselt lai ja võimaluste rohke. Kuigi sobivaima valimine oli paras pähkel, pakkus erinevate rakenduste tundma õppimine palju põnevust ja avastamisrõõmu. Rein Hansson, juhtivkonsultant.

Tulem

  • IT helpdesk lähteülesanne

 

31.07.2014